Telefon
WhatsApp
Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumu Toplantısı
boem22
9-12 Ekim 2022 tarihleri arasında Erzincan’da düzenlenecek olan, “Uluslararası Türk Dünyası Sempozyumu” ile ilgili olarak Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında toplantı yapıldı.
EBYÜ Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya; Vali Mehmet Makas, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ) Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcıları Mehmet Deniz Arabacı ve Yunus Emre Temel, Erzincan İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hakan Dedebağı, Refahiye Kaymakamı Ömer Faruk Canpolat, Rektör Yardımcıları ve ilgili kamu kurumlarının yöneticileri katıldı.
Gerçekleşen toplantıda; 2024’te Türk Dünyası Kültür Başkentliğine Erzincan’ın hazırlanması ve müracaat sürecinin gerçekleştirilmesi, Üniversite bünyesinde Türk Dünyası İlişkiler Ofisi’nin kurulması ve bu vesileyle Türk Dünyası ile ilişkilerin geliştirilmesi ve Türk Dünyası ile birlikte öğrenci yetiştirilmesine yönelik programların oluşturulması, YÖK’te başvurusu bulunan İpekyolu-Avrasya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü’nün üniversite bünyesinde açılış sürecinin hızlandırılması, Son Başbakan Binali Yıldırım’ın riyaseti ile YÖK Başkanı, Türk Devletler Teşkilatı Genel Sekreterliği ve 150 üniversitenin rektörünün katılacağı bir mutabakat metninin imzalanması, sempozyum hazırlıkları ve tedbirleri görüşüldü.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!