Telefon
WhatsApp
Türkiye Yüzyılına Nefes Olacaklar
boem22
Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında tüm Türkiye'de olduğu gibi Erzincan'da da aynı anda Türkiye Yüzyılına Nefes olacak 36 bin fidan, toprakla buluşturuldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan, Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda yürütülen ‘Türkiye Yüzyılına Nefes Oluyoruz’ sloganı ile Erzincan'da toplamda; 9 lokasyonda, 410 dönüm alanda 36 bin adet fidan toprakla buluşturuldu.
 
Esentepe Mevkiinde düzenlenen programa; Vali Mehmet Makas, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ahmet Kasa, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil Odabaş, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Orman İşletme Müdürü Tekin Işık, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
 
Programda sırasıyla Erzincan Orman İşletme Müdürü Tekin Işık ve Erzincan Milletvekili Sayın Süleyman Karaman, yaptıkları konuşmalarında daha yeşil bir Erzincan için dikilen fidanların hayırlı olması temennisinde bulundular.
 
Vali Mehmet Makas, Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği kapsamında yapmış olduğu konuşmada, ‘Türkiye Yüzyılına Nefes Oluyoruz’  sloganı ile tüm Türkiye genelinde olduğu gibi bugün Erzincan genelinde de 9 ayrı bölgede 410 dönüm alanda toplam 36.000 fidanın toprakla buluşturulduğunu ifade ederek, yılsonuna kadar ilimiz genelinde yaklaşık olarak 600.000 fidanın toprakla buluşturulacağını belirtti.
 
Vali Makas, konuşmasının devamında; “Bu fidanları sadece dikmek değil korumakta önemli. Bütün Can Erzincanlılardan yaz sezonlarında daha dikkatli olmalarını istiyorum. Umuyorum ki diktiğimiz her bir fidan tutar ve hiçbir yangına da feda edilmez inşallah” dedi.
 
Yapılan konuşmaların ardından Vali Mehmet Makas ve beraberindeki il protokolü, fidanları toprakla buluşturup, diktikleri fidanlara cansuyu verdiler.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!