Tulum Peynirinin standartizasyonu çalışmaları devam ediyor
Erzincan Tulum Peynirinin standartizasyonunu sağlamak için yapılan çalışmalar kapsamında Tercan Çadırkaya'da faaliyet gösteren süt ürünleri işletmesinin tesisi ziyaret edildi.
Erzincan Tulum Peynirinin standartizasyonunu sağlamak için yapılan çalışmalar kapsamında Tercan Çadırkaya'da faaliyet gösteren süt ürünleri işletmesinin tesisi ziyaret edildi.
Ziyaret kapsamında Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Tercan Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin ve Erzincan Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Uğur İbrahim Karakuş işletme sahibinden tesis hakkında bilgiler alarak tulum peyniri ile ilgili yapılan çalışmalar üzerine istişarede bulundular.
Benzer Haberler
Erzincan’da Tuz Çalısı Demonstrasyonu Sürüyor
Erzincan TMO Buğday Alımını Sürdürüyor
Erzincan’da Aronya Üretimi İlgi Görüyor
Erzincan Tarım’dan Küçük Aile İşletmelerine Ziyaret
Biçerdöverler Takip Altında!
Tulum Peyniri Konusunda Yürütülen Çalışmalar ile İlgili Koordinasyon Toplantısı Yapıldı
Erzincan Toplu Sera Bölgesinde İlk Çalışmalar Başladı
Karaman, Erzincanlı çiftçilere müjde verdi