Telefon
WhatsApp
Selahattin amcanın yardımına tarım ekipleri yetişti
Üzüm bağı ve meyve bahçesine ilaç atması gereken Selahaddin Amca’nın ilaç motoru çalışmayınca onlar hemen devreye girdi
Erzincan’da tarım sezonunda hareketlilik tüm hızıyla devam ederken arazi kontrol ve takip çalışmaları yapan ekipler zaman zaman ilginç olaylarla karşılaşıyor. Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü Bağcılık Teknik Ekibi Merkez ilçeye bağlı Gölpınar Köyü’nde bağ kontrollerini sürdürürken çiftçi Selahaddin Azkan’a rastladılar. Üzüm bağını ve meyve bahçesini acilen ilaçlaması gereken Selahaddin Amca, ilaçlama motorunu çalıştıramayınca kan ter içinde kalmıştı. Durumu gören Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri hiç tereddüt etmeden Selahaddin Amca’nın yardımına koştular.
Ziraat Mühendisleri Selahattin Albayrak ve Serbay Çelebi, üzüm bağı ve bahçenin hemen ilaçlanması gerektiğini görünce kolları sıvayarak ilaç motorunun tüm bakımlarını yaptılar. Motordaki arızalı kısmı arazi şartlarında da olsa gidermeyi başardılar. İlaçlama motorunu çalıştıran ekipler, Selahattin Amcanın bağ ve bahçesini ilaçlamasına yardımcı oldular. Selahattin Amca ekiplerin bu çabası karşısında mutluluğunu gizleyemedi.
Arazi kontrol ekiplerine bu gayretlerinden dolayı teşekkür eden Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, tarım camiasının çok büyük bir aile olduğunu kaydederek “her çiftçimiz her üreticimiz bizim için çok değerli. Ekiplerimiz örnek bir davranış sergileyerek zor durumda kalan bir çiftçimize yardım etmişler. Kendilerine teşekkür ediyor, Selahaddin Amcamıza da bereketli ve bol kazançlı bir sezon diliyorum” dedi.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!