Ramazan ayı içerisinde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi personeli tarafından Ramazan ayı içerisinde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi personeli tarafından Ramazan ayı içerisinde gıda denetimleri aralıksız devam ediyor.
Öncelikli olarak en çok tüketilen ekmek, pide, tatlı ve süt ürünleri gibi gıdaların üretiminin ve satışının yapıldığı işletmelerde denetim yapan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi personeli, tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla resmi kontrolleri de gerçekleştirdi.
Gıda mühendisleri ile birlikte denetlemelere katılan İl Müdürü Murat Şahin, “Yıl boyu rutin olarak devam eden gıda denetimlerimiz, Ramazan ayı münasebetiyle artarak titizlikle sürdürülüyor. Denetimlerde, özellikle unlu mamulleri üreten imalathaneler ile satış yerlerine öncelik veriliyor” dedi.
Vatandaşlardan herhangi bir sorunla karşılaşmaları halinde Alo 174 Gıda hattına ihbarda bulunmalarını belirten Şahin, "Alo 174 Gıda hattımız, 24 saat boyunca vatandaşlarımıza hizmet vermek için açık bulunuyor. Onlardan ricamız, ister gıda ile ilgili olsun ister üretim veya satış yerlerinde görülen herhangi bir olumsuzlukta Alo 174 Gıda hattını arayarak bizlere bildirilmesidir" diye konuştu.
Benzer Haberler
Sıcak Asfalt Çalışmaları devam ediyor
İl Genel Meclis Başkanı Şireci, Gazeteciler Günü ve Basın Bayramını Kutladı
Milletvekili Karaman, Gazeteciler Günü ve Basın Bayramını Kutladı
Kabadayı, Gazeteciler Gününü Kutladı
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’nun, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
Başkan Aksun'dan Mesaj
Ergan dağı doğa sporları festivali başladı
Yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi.