Telefon
WhatsApp
Plastik İmalatına KUDAKA Desteği
boem22

“2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” kapsamında destek almaya hak kazanan Erzincan Akyazı Plastik Ltd. Şti.’ne ait “Üretimde Teknolojinin Arttırılması ve Yerli Makinelerin Kullanılması” projesinin destek sözleşmesi imzalandı.

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Erzincan Yatırım Destek Ofisi’nde gerçekleşen imza törenine, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven, işletme sahibi Süleyman ve Bedri Karadaş ile projeden sorumlu Ajans yetkilileri katıldı.

Erzincan’da faaliyet gösteren ve halihazırda plastik poşet, çöp torbası, çanta, çuval, sandık, kutu, kasa, damacana, şişe, bidon, makara, kapsül vb. paketleme malzemelerinin imalatında bölgenin öncü firmaları arasında yer alan Akyazı Plastik işletmesinin, proje kapsamında üretim kapasitesinin ve kalitesinin arttırılması planlanmaktadır.

Proje sonunda yenilenen üretim hattının plastik imalatına eklenmesiyle birlikte üretim kapasitesinin iki katına çıkarılması ve beraberinde istihdam artışı hedeflenmektedir. Ayrıca ürün çeşitliliğinin de artması öngörülen projede, teknoloji kullanımı vasıtasıyla üretim maliyetlerinde % 25’lik bir azalma beklenirken, modern makinelerden kurulan üretim hattı ile enerji tüketiminde de azalma öngörülmektedir. Söz konusu yatırım ile bölgenin plastik ürünler sektöründeki rekabet gücü arttırılacaktır.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!