Telefon
WhatsApp
Keşanlı Ali Destanı Gösterisi Büyük Beğeni Topladı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Tiyatro Topluluğu Geleneksel Yıl Sonu Tiyatro Gösterimi İle Seyirciyle Buluştu.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi Erzincan Akademi Projesi kapsamında ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Birimi koordinasyonunda faaliyet gösteren “Öğretmen Tiyatro Topluluğu” geleneksel olarak her yılsonunda sergiledikleri tiyatro oyunu ile seyircisiyle buluştu.

“Keşanlı Ali Destanı” adlı tiyatro oyunu ile izleyicileriyle buluşan Öğretmen Tiyatro Topluluğu sergiledikleri oyun ile büyük beğeni topladı. 2023 Haziran ayı boyunca 2 farklı günde ilgili oyunu sergileyecek olan topluluğun ilk gösterisi 6.06.2023 tarihinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Erdoğan Büyükkasap Kongre Merkezinde saat 19.00’da tiyatro severler ile buluştu. Oyuna, Vali Yardımcısı Mehmet Deniz Arabacı, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Demir, Şube Müdürleri Murat Karakurt, Hasan Güneş, Fikret Ayaz ve sanatseverler katıldı.

2 perdeden oluşan ve yaklaşık 2,5 saat süren oyun, Sineklidağ adında büyük bir kentin eteklerinde yer alan, gecekondulardan oluşmuş, ezilen, yoksul insanların yaşadığı bir varoşta geçer. Hikaye, Keşanlı Ali’nin, Çamur İhsan’ı öldürmekten hapse düşüp hapisten bir kahraman olarak çıkıp Muhtar Ali olması ile vuku bulan olayların anlatıldığı tiyatro gösterimine salonu hıncahınç dolduran sanatseverlerce yoğun ilgi gösterildi.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Tiyatro Topluluğu ilgili oyunu; 11 Haziran 2023 Pazar günü saat 19.00’da Doğa Koleji Tiyatro Salonunda tekrardan izleyici ile buluşturacak.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!