İl Genel Meclis Başkanı Şireci'den, 23 Nisan Mesajı
Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Cavit Şireci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Cavit Şireci, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Erzincan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Cavit Şirketi, geleceğin umudu çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
Şireci mesajında: “23 Nisan; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” denilerek bağımsızlık ateşinin yakıldığı, birlik-beraberlik ruhuyla vatan topraklarının kurtarıldığı, aziz milletimizin tarihinde dönüm noktası olan çok özel bir gündür.
Milli egemenliğin tesciliyle bugünü çocuklarımıza hediye eden Yüce Meclisimiz, vatan, millet ve bayrak sevgisiyle dökülen kanların, çekilen çilelerin simgesi olmuştur.
Yavrularımıza armağan edilen bu özel günde, 23 Nisan 1920 ruhunun her zaman yaşatılacağı, ümit, barış, huzur ve kardeşlik dolu güzel bir dünya kurma ülküsü her zaman taptaze kalacaktır.
Bu inanç ve duygularla “23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı kutluyor, bizlere bağımsız ve yaşanacak bir vatan bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere 1. Meclisimizin fedakâr mensuplarını, İstiklal Mücadelesinin isimsiz tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, değerli yavrularımızın gözlerindeki ışıltının ve neşelerinin eksilmemesi dileklerimle saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Benzer Haberler
Sıcak Asfalt Çalışmaları devam ediyor
İl Genel Meclis Başkanı Şireci, Gazeteciler Günü ve Basın Bayramını Kutladı
Milletvekili Karaman, Gazeteciler Günü ve Basın Bayramını Kutladı
Kabadayı, Gazeteciler Gününü Kutladı
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu’nun, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
Başkan Aksun'dan Mesaj
Ergan dağı doğa sporları festivali başladı
Yatırımlar ve çalışmalar yerinde incelendi.