Telefon
WhatsApp
Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajı’nda Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor
boem22

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, tarımda modern sulamayı yaygınlaştırmak, toplulaştırma çalışmalarıyla tarım arazilerinden en yüksek faydayı sağlamak, musluklara sağlıklı ve içilebilir su ulaştırmak ve yerleşim yerleri ile tarım arazilerini taşkın risklerine karşı korumak için tüm gücüyle çalışırken, sürdürülebilir su yönetimi anlayışıyla da suyun her damlasına sahip çıkıyor.

Erzincan ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajında çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi AKCA, ‘Çalışmaları devam eden Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajının tamamlanması ile barajda depolanacak su ile 2 bin dekar tarım arazisinin sulanmasının sağlanacağını’ söyledi.

‘Baraj gövde dolgusunun %65 civarında tamamlandığını’ ifade eden Genel Müdür AKCA, gövde dolgu imalatları ve dolusavak imalatları devam etmektedir. Temelden yüksekliği 42 metre ve su depolama kapasitesi 0,78 milyon m3 olan Erzincan Kemah Tuzlaköy Barajının tamamlanması ile 2022 birim fiyatları ile ülke ekonomisine yıllık 5 milyon TL katkı sağlaması hedeflenmektedir.’ dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!