Telefon
WhatsApp
Erzincan’da toplu bayramlaşma töreni düzenlendi

Son Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla, Vali Hamza Aydoğdu, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Veli Tarakcı, Milletvekilleri Süleyman Karaman ve  Mustafa Sarıgül, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tuğg. Cem Kamil Sağcan, Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Akın Levent, il protokolü, siyasi parti ve STK temsilcileri ile vatandaşların katılımlarıyla bayramlaşma töreni düzenlendi.

Erzincan Valiliği önünde gerçekleşen ve yoğun katılımın olduğu bayramlaşma töreninde, Son Başbakan Binali Yıldırım, Vali Hamza Aydoğdu ve il protokolü, vatandaşlarla bayramlaşarak, birlik beraberlik içerisinde huzurlu ve güzel bir bayram dilediler.

Düzenlenen tören de bir konuşma yapan Binali Yıldırım: "Erzincan’ın İliç ilçesinde madende 9 canımızı toprağa verdik. Olağanüstü, insan üstü bir gayretle yapılan çalışmalar sonunda toprak altında bir bedenimiz kalmadı. Bu acıyı hafifletmek için, gecesini gündüzüne katarak, gayret eden bütün görevlilere, İliç halkına bu vesileyle şükranlarımı sunuyorum. Onlar bir maden şehidi, şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, başsağlığı diliyorum. Yarın idrak edeceğimiz mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum. Bayramın sağlık içinde, huzur içinde, sevdiklerimizle, akraba ve dostlarımızla en güzel şekilde geçmesini Allah'tan niyaz ediyorum. Bayramlar yakınlaşmaktır, bayramlar, kucaklaşmaktır, bayramlar birlik ve beraberliği en yükseğe çıkarmaktır, dargınlıkların sona ermesi ve kucaklaşma günleridir. Bu vesileyle aranızda geçmişte öyle veya böyle kırgınlıklar oluşmuşsa bugünü de bu mübarek günlerde vesile bilerek bu kırgınlıklara da son verelim” dedi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!