Telefon
WhatsApp
Erzincan'da Kırmızı Et Ürünleri İşletme Tesisi Kuruluyor
boem22

Erzincan'da Kırmızı Et Ürünleri İşletme Tesisi KUDAKA desteği ile kuruluyor.

Doğu Anadolu Hayvancılık Tarım Ltd. Şti. tarafından “2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” kapsamında hazırlanan “Kırmızı Et Ürünleri İşleme Tesisi Fiziki ve Teknoloji Altyapı Yatırımı” projesinin destek sözleşmesi imzalandı.

Toplam bütçesi 2 milyon 500 bin TL olan proje ile imalat sektöründe yatırım süreci devam eden işletmede genç istihdamına yönelik girişimlerin hızlandırılması, et ve süt sektöründe hizmet verecek işletmenin fiziki ve teknolojik altyapısının geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Bölgede besicilik faaliyetlerine yoğun bir ilgi olmasına rağmen kesim ve işleme tesislerinin eksikliğinden kaynaklı olarak oluşan darboğaza da çözüm oluşturacak olan işletme, proje kapsamında alınacak makine ekipmanlarla teknik ve fiziki altyapısını geliştirerek günde 40 baş ve üzerinde kesim sayısına ulaşacak ve soğuk hava deposuna sahip olacaktır. Böylelikle 1.sınıf tesis kategorisinde yer alacak olan işletme bölgede sektörünün öncü yatırımları arasına girecektir.

Modern kesimhane ve entegre tesis altyapısına kavuşacak olan işletmede kırmızı et üretiminde verimlilik artışı sağlanırken et ürünlerinde kalite ve katma değerin arttırılmasıyla birlikte bölgesel rekabet gücü geliştirilecek ve oluşturulacak istihdam ile de bölge ekonomisine önemli katkıda bulunulacaktır.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!