Telefon
WhatsApp
Erzincan'da 23 Nisan Coşkusu
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Erzincan’da farklı etkinliklerle kutlandı. Erzincan Yaşar Erkan Kapalı Spor Salonunda miniklerin gösterileri büyük alkış aldı.
 
Yaşar Erkan Kapalı Spor Salonunda devam eden program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Gerçekleştirilen programa Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, Erzincan CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül,3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutan Vekili Tuğg. İsmail Yayan, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, kurum   müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Günün anlam ve önemine has konuşmasını yapan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, “Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan T.B.M. Meclisinin açılışının 104. yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde tutuşturulan bağımsızlık meşalesi 23 Nisan 1920 tarihinde Ankara’da Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını, tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi. İşte o diriliş ruhu, vatan ve millet sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Millî Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti. Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı.
Türk milleti için bu kadar önemli olan böyle bir günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Türk çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Bu bayramın dünyanın ilk ve tek Çocuk Bayramı olması da bizleri onurlandırmaktadır.
Aydınlık geleceğimizin aydınlık yüzleri sevgili çocuklar, en öncelikli amacımız Millî Birliğe değer veren, Millî kültürü özümsemiş, tarihsel bilince sahip ülkemizin geleceği için çalışan bireyler yetiştirmektir. Bunun için sizlere emek veriyor, sizler için güzel bir gelecek hayal ediyor ve büyük bir inançla sizleri hayata hazırlıyoruz.
Sevgili çocuklar; Sizler barış meşalesini asla söndürmeyecek olansınız. Sizler geleceksiniz, umutsunuz, ışıksınız. Bizim bütün çabamız çocuk yüreklerinizde aydınlık gülümsemeler görmek içindir.
Bu vesileyle milletçe gurur ve sevinçle kutladığımız bu günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını ve bu cennet vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ahirete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken, çocukluğunu yaşayamayan, eğitim hakkından yoksun bırakılan ve her gün yüzlerce çocuğun acımasızca katledildiği dünyamızda bunların son bulmasını diler tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının Çocuk Bayramını kutlar, saygılar sunarım’ dedi.
 
Konuşmaların ardından program okullar tarafından hazırlanan programlar ile devam etti. Düzenlenen etkinlik sonunda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri il protokolü tarafından verilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!