Telefon
WhatsApp
Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı
boem22
Erzincan Valisi Mehmet Makas, Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ben Olsaydım” temalı bağımlılıkla mücadele çalıştayının kapanış programına katıldı. 

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli ilgili meslek grupları, akademisyenler, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler, esnaf ve vatandaşların katılımlarıyla 26-27 Nisan 2022 tarihlerinde düzenlenen “Ben Olsaydım” temalı bağımlılıkla mücadele çalıştayı sona erdi.

 AFAD toplantı salonunda düzenlenen Çalıştayda, bağımlılıkla mücadele kapsamında sorunların tespitinin yapılması, önleyici tedbirler kapsamında kurum ve kuruluşların alanlarına yönelik tamamlayıcı faaliyetlerin belirlenmesi, riskli bölgelerin belirlenerek bu bölgelere yönelik yürütülmesi gereken önleyici çalışmalar konuşuldu. Katılımcıların tecrübe, bilgi ve birikimleri çerçevesinde tespit edilen sorunlara yönelik olarak “ben olsaydım” yaklaşımı ile çözüm önerileri ele alındı.

Çalıştay kapanış programına katılan Vali Mehmet Makas, iki günlük çalıştayın verimli geçtiğini ve önemli fikirlerin ortaya çıktığını belirterek, emeği geçenleri tebrik etti. Erzincan’ın uyuşturucu bağımlılığı konusunda iyi durumda olduğunu belirten Sayın Valimiz, bu konuda daha iyi noktalara gelmek için mücadelenin artarak devam edeceğini ifade etti. Sayın Valimiz, sigara ve teknoloji bağımlılığı konusunda da aile kurumundan başlayarak toplumumuzu ve özellikle gençlerimizi daha da bilinçlendirmemiz gerektiğini vurguladı.
Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!