Telefon
WhatsApp
Alp Disiplini Türkiye Eleme Yarışları Başladı
boem22

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı Alp Disiplini U 18 Büyükler eleme yarışmaları Erzincan Ergan Dağı Kayak Merkezinde başladı.

Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen Alp Disiplini Türkiye eleme yarışları Erzincan’da yapılıyor. Erzincan’da düzenlenen yarışmalara U18 kategorisinde yaklaşık 20 ilden 97 sporcu katılıyor. 2 gün sürecek olan yarışmalarda dereceye giren sporcular liglere katılmaya hak kazanacak.

Türkiye Kayak Federasyonunca düzenlenen Alp disiplini eleme yarışları Erzincan´da Ergan Dağı Kayak Merkezinde başladı.

Türkiye Kayak Federasyonunca düzenlenen Alp disiplini eleme yarışlarında çeşitli illerinden katılan yaklaşık 97 sporcu, ilk günde slalom yarışlarında kıyasıya mücadele etti.

Kız ve erkeklerde U12, U14, U16 kategorilerinde yarışmalar ise önümüzde ki hafta içi yapılacak. Kız ve erkeklerde U12, U14, U16 elemelerine ise Türkiye geneli 200’den fazla sporcunun katılması bekleniyor. Önümüzde ki hafta içi düzenlenecek yarışlar sonrasında düzenlen program ödül töreni ile sona erecek.

Yarışmalara katılan kayak sporcusu Harun Tan Saybur; “Bitlis’ten geldim. 16 yaşındayım. U18 Erkekler kategorisinde yarışıyorum. İyi geçti güzeldi” dedi.

Yarışlara Erzurum’dan katılan sporcu Yusuf Deniz Yıldız; “Pist çok kolaydı. Ama istediğim gibi kayamadım. Yavaş kaydım” dedi.

Bir başka sporcu Arda Çetin, “Tunceli’den katılıyorum. Yarış iyi geçti. Güzel geçti. Zorluydu. Kapıların darlığı veya genişliği bizim için çok önemli. Pist güzeldi. Buzdu. Hızlanmamış daha kolay oldu bizim için avantajlıydı kısacası” dedi.

Hava şartlarına rağmen yarışın iyi geçtiğini ifade eden sporcu Arda İmre, “Tunceli Ovacık’tan katılıyorum. Dün geldik yarışmaya. Piste bir kez çıkma imkanımız oldu. Pist için başta biraz heyecanlıydım. Ama yarışınca kendime geldim. Yarışınca tüm yanma soğukluk şartları gidiyor yarışırken. Şuan da iyi bir başarı yaptığımı düşünüyorum. Birazdan da kontrol edeceğim” dedi.

Pistin kolay olduğunu belirten sporcu Nuray Kurşun, “Yarış güzel geçti. Pist kolaydı. Ama biraz yavaş kaldım. 7 senedir kayıyorum” dedi.

Yarışmalarda derecelerinin olduğunu ifade eden sporcu Sema Zirek, “Hakkari bölgesinden katılıyorum. Havanın soğuk olmasına rağmen güzel kapılarda kaydık. Hava şartları pek elverişli değil çok soğuk çünkü. Kapılarımız güzel. Derecelerimiz var. İnşallah yarın daha daha iyilerini yaparız” dedi.

Yarışmacılara başarılar dileyen Türkiye Kayak Federasyonu Başkan Vekili Cafer Nuroğlu: “Türkiye Kayak Federasyonunun 2021-2022 kış sezonunun açmış bulunmaktayız. İlk defa Erzincan Ergan Dağında eleme yarışları yapacağız. Bu hafta bugün U18’ler başladı. Haftaya Salı Çarşamba günü U12, U14, U16 elemeleri yapılacak. Burada yarışan sporcularımız ilk üçe giren bazı kategorilerde ilk 20’ye giren sporcularımız lige çıkacaklar. Ligde A, A1, A2 ligi olmak üzere kademeli bir şekilde lige çıkacaklar. Eğer buradan da başarılı olurlarsa milli takıma seçilecekler. Milli takımda da ülkemizi temsil edecekler. Şuan da 97 sporcumuz yarışmakta. Tahmin ediyorum ki U12, U14, U16’larda bu sayı 200’leri bulur. Bunların içerisinden çıkacak olan başarılı sporcularımızı liglere alıp liglerde ülkemiz adına ve bizim K1,K2 dediğimiz liglerimiz var. Buralarda yarışacaklar. Hepsine şimdiden başarılar diliyorum. Federasyonumuza bağlı 250 civarında kayak kulübü var. Tahminen 20 ilden gelen sporcularımız var. Artık kayak o kadar sevildi ki hiç ummadığımız şehirlerden çok iyi sporcular çıkıyor. Türkiye’nin iyi kayakçıları eskiden Erzurum’dan, Sarıkamış’tan çıkardı. Artık Türkiye’nin her ilinden çok başarılı sporcular yetişip ülkemizi de iyi şekilde temsil ediyorlar” diye konuştu.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

ergan lastik

Erzincan Nöbetçi Eczaneler

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği